O DRUŠTVU

O STRANI
PESMI, PROZA,TER RISBE MALIH IN VELIKIH PLANINCEV

PUSTOLOVSKE ROKA IN FRANCA

IZ PRELOG SVA SE SPUSTILA PO BISTREM POTOKU. SKAKALA SVA IZ KAMNA NA KAMEN, DOKLER NISVA PRIŠLA DO PODRTEGA DREVESA, KI SVA GA PRESTOPILA IN ŠLA SVA DALJE PO DOLGEM ČASU HOJE PO VODI SVA PRIŠLA DO SLAPA, TAM SVA SE SPUSTILA PO HRIBU NAVZGOR IN PO HRIBU NAVZDOL IN NAPREJ PO GRABNU DO VELIKE SMREKE.

NADALJEVANJE PRIHODNJIČ

ROK VAHTER 8 LET

Planinski svet kot rože cvet,
na stolpnik vabi posedet.

Le urno pot pod noge,
doma ostanejo nadloge,
je Stolpnik cilj zdaj naš,
kjer višino pri srcu imaš.

Planinske palice odzvanjajo,
po ozki poti proti vrhu,
neutrudno se korak zastavlja,
ko Stolpnik tiho te primamlja.

Pojdi z menoj v gore,
ko prvo zelenje vzbrsti,
naj ti zapoje srce,
ko veter skoz veje šumi.

JOŽE NOVAK

GLOBOKE MISLI Z VISOKIH PLANIN

DRAGICA  ČAKŠ-KAROLINA
VEČ O TEM

ZA VSE JE KRIV JOGI

DANES SMO ANŽE, ROK, UROŠ IN FRANCI NESLI NA STOLPNIK VELIK JOGI. NA POLOVICI POTI SO NAS ZAČELE PREGANJATI DIVJE SVINJE, ZAČELE PA SO NAS BOLETI TUDI NOGE, KO SMO KONČNO PRISPELI Z JOGIJEM NA VRH , JE BILO MRZLO.KO SMO ODŠLI NAZAJ JE BILA ŽE TEMA IN SVETILI SMO SI LE Z MAJHNO LUČKO. BILI SMO ŽE ČISTO OBUPANI, DA NISMO NA PRAVI POTI. NAŠA LUČKA SE JE VEČKRAT PREVRNILA(ANŽE) NJEN NADZORNIK,PA TUDI(ROK). DVA KRITIKA PA STA SE SMEJALA(UROŠ , FRANC). NEVEM KAKO JE NANESLO, AMPAK NAENKRAT SMO BILI PRI AVTU. TAM STA NAMA NAJINA KRITIKA IN VEČNA NEZADOVOLJNEŽA ŠE POSEBEJ NAGAJALA. DA SMO SE OKREPČALI SMO POJEDLI NEKAJ JABOLK VELIKANK, POTEM PA SMO PRIŠLI TJA KJER ŽIVI LONEC, V NJEM PA JE VSAKE DOGODIVŠČINE KONEC.

ROK VAHTER

UMETNINE IZPOD BOČA
Sreča, veselje nas v gore popelje
Okrog in okrog sveta
Nekaj ostalo jih je doma.
Cmera jera jezno želuje
Ejga gora miruje

Gregor sedi in premišljuje
Oh , le kaj naj počne
Razmišlja, razmišlja ne spomni se
Aha, v gore odpravi se

KATRA

PLANINSKA

KO PRIŠLI SMO NA GORO
ZAVRISKALI SMO JU, HU,HU,
SAJ SMO VEDELI DA SMO TU!

PLANINCI DOBRI SMO LJUDJE,
SMEH NA USTIH VIDI SE,
SAJ VSI VEMO
KDO NAS JE NAUČIL TO!

NATALIJA, KARMEN

DEŽEVNI DAN NA BOČU

Nekega sobotnega dne smo se s planinci odpravili na Boč. Najprej, ko smo prišli smo mi Tepanjčani vrgli karte. Ko so se sobe spraznile smo odšli vanje in odložili opremo. Potem smo se odpravili v hišo zraven doma. Najprej nas je pozdravila učiteljica Jana. Učiteljica Maja pa je povedala kakšen pač mora biti planinec. Da pa bomo nekaj vedeli tudi o zgodovini planinstva nam je o tem nekaj povedala tudi učiteljica Milena.

ANA

PETRA B.