DOLOMITI-MARMOLADA

Na ledenikih kraljice Dolomitov

Primerno viškom planinske sezone, so se konjiški planinci odpravili na dvodnevno turo v Dolomite in to kar na najvišjo, 3343 metrov visoko Marmolado. V petek so se najprej ustavili v mondeni Cortini d`Ampezzo, se popoldan sprehodili po panoramski poti po pogorju Monte Averau mimo čudovitih Cinque Torri in se pod večer z žičnico povzpeli do koče Pian dei Fiacconi. Prava poslastica je bila na vrsti v soboto, ko so se pri vzponu najprej spopadli z ledenikom in nadaljevali po zahodni grebebski ferati do vrha Punta Penia. Med tem, ko je glavnina osvajala najvišji vrh, je skupina 18 planincev izbrala zelo razgledno prečenje od jezera Fedaia do prelaza Pordoi, in z žičnico obiskala še teraso Biz Boe na višini skoraj 3000 metrov. Veliko zaslug za zanimiv izlet ima planinski vodnik Milan, iz PD Velenje, ki so ga, kot poznavalca Dolomitov povabili medse.
J. Ka.